Srpen 2009

8.kapitola - konečné zjištění

11. srpna 2009 v 15:06 | TeRruUllLeeE :) |  Pod měsíčním svitem
" No je to každopádně divný ". Prohlásila Claire. Sešla schody a chtěla po mámě peníze, že zajde nakoupit. Po cestě se toulala, až narazila na obrovskou jámu. " Co to je? " Tak se schválně podíváme! " Vzala klacek poblíže jámy, a strčila ho do ní. Z jámy se ozvalo zakňučení, a následně z úkrytu utekla kočka. Claire se stačila podívat, že byla černá. " Tohle mi stačilo ." Řekla, a šla. V obchodě koupila to co jí máma nakázala. Před ní byla paní , která se bavila s prodavačkou. " Všimla jste si, že šel včera venku kolem Streemovi ulice průvod koček? " Prohlásila paní před pokladnou. " Ne, nevšimla, paní Starvoosnová". Paní odešla, a na řadě byla Claire. Zaplatila, odešla z obchodu, a hned doma řekla Merill co slyšela a viděla. " Claire, já si myslím, že ty kočky, co se hnali ulicí, šli jen za potravou, určitě to budou kočky divoké. " To je jedno, ale bavila se o tom i ta Starvoosnová s prodavačkou. "

Za pár hodin přišla Sam s novinkou. " Claire! Už to mám!! " Ty kočky, co šli průvodem, v naší ulici, byli opravdu divoké, pár lidí je vidělo, jak požírají zbytky z popelnic, a jak nesou potravu do jámy v parku. " Ale stejně mi to příjde divné. Kočky a v jámě? " Jsou to divoké kočky! " Jo, takže ta kočka od Moosna, byla prostě jeho a tam ty, jsou divoké. " Zláštní no.. " Prohlásily obě najednou jako v sehrané písni.

7.kapitola - kočka

8. srpna 2009 v 20:31 | TeRruUllLeeE :) |  Pod měsíčním svitem
" To je fakt záhada.. " No nic, jdu to říct holkám " . Sam, Merill.. Teď jsem viděla zase tu černou kočku ! " Hele, Claire, pusť jí na chvíli z hlavy.. Co když má ta kočka třeba ségru, která je s ní úplně stejná? " No jo, tak jdeme spát, ne? "

O osm hodin později

"Budíček holky, vstáváme! " Néé , mamí, ještě ne, vžyť je.. Týjo, ono je osm! " Vykřikla Merill, div se nepotácela, a vystřelila ze stanu jako rachejtle. " Merill, co se ti stalo? To nevím.. " Hele , Sam, nebudeme jí sledovat? Vždyť utíkala směrem k parku! " Kašli na to, třeba má sraz s kámoškama.. " Hele, nevím jak ty, ale já tam jdu.. " Claire se honem oblíkla, a její chůze směřovala na park. Viděla svou sestru stát nad pytlem, kde byla údajná černá kočka, s Merill stály i další tři holky. " Kam se poděla? " Prohlásila jedna z nich. " To nevím, ale ségra říkala, že jí včera viděla potloukat se kolem našeho baráku " . " A ty jí to žereš? Vždyť Mosnoova kočka nikdy nechodila jinam, než na jeho zahradu. " Ne, nevěřím ji, ale co když je to pravda? " Já si myslím, že jí z toho pytle někdo vytáhl, každopádně tady předvčírem byla , ještě jsem se na ni dívala " . Claire se otočila na podpatku, a utíkala do pokoje. Důmala nad Merillinym rozhovorem s kamarádkami. Ony tu kočku znaly? A co znamená ? Musím to od Merill nějak dostat, hned co se vrátí. Zaklaply dveře, a Merillininy kroky směřovaly ke Clairinému pokoji. " Ahoj sestřičko.. " Vypověděla Merill. " Vím, že jsi mě sledovala, určitě chceš vědět, co mám s tou kočkou společného, co? " To víš že chci! Jinak bych tě asi nešpehovala ". " Když jsem jednou šla do školy" spustila Merill, " uviděla jsem nebohé kotě na silnici, živilo se odpadky. " Tak jsem ho dala pod mikynu, a šla s ním k Mosnoovu baráku. " Zrovna byl na zahradě , tak jsem mu kotě podstrčila, a vypáchla do školy ".

" Další den, jsem viděla Mosna na zahradě i s kočkou. Chtěla jsem ho pozdravit,ale víš, jak je nesympatický. " Za mnou šla jedna paní, a kočka po ní vystartovala jako koule z děla. "Radši jsem utekla za roh a čekala co se bude dít. " Pak už jsem kolem jeho baráku nechodila, a tento týden jsem se dozvěděla, že je kočka kaput. " Chápeš ? " Jo, ale proč byla u našeho baráku? " To opravdu nevím.. "

6.kapitola - záhadný muž

7. srpna 2009 v 16:25 | TeRruUllLeeE :) |  Pod měsíčním svitem
"Merill, co se stalo? " Hmchm.. Brečím, protože jste mě do stanu nezvaly s sebou, a bojím se. Táta je v garáži a pracuje, a ten chlap, co tady byl.. Musím vám o něm něco říct !" Dířv než začneš, by jsis měla vzít peřinu a polštář, a jít s námi do stanu, je tam lepší atmosféra ". Díky, sestři. "


O pět minut později

"Tak, začnu.. Ten chlap řekl tátovi, že si jde odskočit, a já mezitím byla v kuchyni. Ale on šel směrem na schody, tak jsem ho šla špehovat. Šel do skřínky co je na chodbě a něco z tama vzal. Nevím co, ale hned jak šel zpátky jsem se věnovala svému a taťkovi jsem to ještě neřekla. " Fakt jo? To je grázl ! " Claire povyprávěla i její příběh, se záhadným mužem. " Teď z toho vyplývá , že on musel být pachatelem, když vyskočil z okna a Sam i Claire ho viděly. "Smůla jen, že měl masku a byla tma. " Merill.. ale počkej.. On skočil z okna od půdy, a na půdě jsi byla ty.. není to divný ? " Jo, byla jsem tam.." Hmm, takže, ty jsi tam musela jít hned poté, co on vyskočil.. není to tak " asi jo, protože když jsem tam byla, tak kolem mně nikdo nešel. Ve stanu panovalo ticho a zničeho nic, se ozvalo příšerně hlučné kočičí mňoukání. " Sakra co těm kočkám je, to tady vedou sbor, nebo co? " Ohnala se Sam. "Počkej, to vyznívá jednu melodii, znám ji, ale nevím, kde jsem jí slyšela. "Prosím Tě, kočky, aby vymňoukávaly melodii? "Nezdá se ti to trochu stupidní ? " Jo.. ale fakt, slyším v tom jednu melodii. "


"Já se jdu jen podívat před stan, ok? Jsem hned zpátky.. " Bože, kde jsou ty kočky? Vyšla jsem na chodník domu, a zadívala se na partičku chlapců blížící se k pytli, kde byla černá kočka. Zaslechla jsem jen ostré zanadávání, když zjistili že tam kočka není .. Znuděně se otočili s lahvemi piva, a odešli za roh staré budovy. Otočila jsem se, a vzápětí uslyšela, hned zamnou mňaukání. Kočka? Vidím před sebou tu černou špinavou kočku.. Kde se tu poděla , vždyť včera ráno byla mrtvá!

5.kapitola - další noc

7. srpna 2009 v 15:39 | TeRruUllLeeE :) |  Pod měsíčním svitem
"To mi nejde do hlavy.. Vždyť to okno, jak jsem odcházela, bylo zavřený ! " A ještě, kde je ten ornament? " Musím to nějak vyštráchat, tohle nedává smysl. Sam i Claire se svalily v zápětí na postel, a přemýšlely o dění v Clairiném domě. Najednou někdo zazvonil. " Jdu tám, prohlásila Claire ". " Ahoj, prosím Tě, je doma tatínek? " Kdo jste? " Kolega z práce" .. " Jo, hned pro něj dojdu". Ten je divnej, ještě jsem ho nikdy neviděla ! " No co.. Tatí ? Přišel kolega z práce ! " Už jdu, jenom řekni že dodělám něco u auta, tak ať příjde za mnou " . Jo..

O deset minut později

Sam? Mám šílený nápad! "Postavíme si stan na zahradě! " Tobě šuplo v knedli?" No proč ne? " Máme stan pro sedm lidí " ! " Ou, tak to klidně.. " Jen to řeknu taťkovi " . Tati, kde máme ten stan? " Jaký myslíš? " No ten pro sedm lidí.. " Jo, ten je na půdě za dveřma ". " Tak jo, my si ho jdeme postavit. "

O hodinu později

" Tak, dílo je hotovo, a jdeme se ubytovat, co? " Jasný. " Jé , mamka mi volá ! " Ahoj mami. Zrovna si stavím se Sam stan... Budeme spát na zahradě. " Tak super, já příjdu tak za hodinku, donesu vám nějaké jídlo. " Jo, díky, jsi hodná". A tím hovor skončil. " Tak, Sam, díky, že jsi přinesla ty peřiny.. " Jo, v poho" Tak, jdeme si pustit nějaký filmík? " Je půl jedenácté.. " Jo, klidně" . Horor, ne? " Joo, ty miluju. " Namítla Claire.

O hodinu později

" Hele, Sam, neslyšíš ty zvuky? " Ne, tak ztiš ten film ". Hmm... Něco slyším, ale nevím co ". To já taky, jdeme se podívat? " Tak jo ".... " Hele, slyšíš to křupání v oknu? " Hej hej hééj, stůj!! Jak jses dostal nahoru? " Tvoje sestřička - odpověděl chraptivým hlasem muž " Bože, Meril!! " Musíme za ní! " Merill? Jsi tady? Kde jsi ? " Není na půdě? " Co by tam proboha.. hele, jsou tam schůdky, určitě tam je.. Merill? Co je Ti? Proč brečíš? "

4.kapitola - Ornament

7. srpna 2009 v 13:08 | TeRruUllLeeE :) |  Pod měsíčním svitem
"Tady to frčí teda.. " Zdárec holky, dáte si pivko? " Ne, jdi s tím někam". To nám to teda dobře začíná.. " Víš co, neřeš.. Jdem pařit.. Kde je Diana? " Tady jséém.. Tady to žije, přišel i Randy.. A je bez holky, jdu za ním! " No, tak tu asi budeme samy.. Mohla jsem vzít alespoň Kevina" prohlásila Claire. "Sam, to je moje oblíbená písnička! " Joo, jdém trsat... " Ou, čaute kočky, Sam, nejdeš si semnou zapařit ? " Tak jo.. " No super, teď jsem bez kámošky! " Sam, ať neotěhotníš.. " Spustila vtipnou větu Claire, Sam se jen šilhavě pousmála, a mrkla na Claire okem.

O dvě hodiny později

Claire se motala hlava z kouře cigaret, a Sam si zatím užívala s klukama na parketě. DJ stále řval do mikrofonu, ale Claire se odhodlala jít za Sam,a ukázat taky klukům svoje kreace. Začala se předvádět jako Pamela Anderson, když kolem domu projížděla policie. Diana stačila zhasnout světla, a DJ vypnul muziku. Všichni ztichli.. Byli tady totiž i dvanáctiletí, kteří chlastali cokoli na co přišli, a Claire se Sam jako jediné utekly před dům k bazénu. Po několika minutách policie odjela, a opět se začalo pařit. " Uf, to bylo o fous lidi.. Kdo půjde semnou do bazénku? Vyřkla Diana, jejíž tělo bylo neodolatelné, a kluci po ní fakt jeli " Všichni vyjekli jako ve sboru JÁ! Diana ale prohlásila " kdo půjde semnou do bazénku NAHÝ" . Jeden z místních kluků se opovážil , a zeptal se jí, jestli nepůjde s ním. Odpověď? "Táhni zrzku " . Claire se Sam okamžitě utekly, aniž by si Claire uvědomila, že v tom spěchu si zapomněla na stole kabelku. " Sam! Musím zpátky, nechala jsem tam kabelku! " Ale už jsme skoro u vás, kolik jsi tam měla? " Jo, to je právě to.. Něco přes šest stovek, a kreditku, a různý věci.. " Tak pojď, snad to tam ještě bude , aby si za to nekoupil někdo třeba chlast, že jo. " Pojď prosím Tě.

O čtvrt hodiny později

" Super, už jsme doma.. Tak jdeme na tu půdu ? " Že váháš " . Sam i s pomocí Claire otevřeli vrch půdy, a pomalu vylezly nahoru. Claire se hned pustila do krabice, kde viděla ornament. Nemohla ho ale najít, a tak začala rozhrabávat všechny krabice, Sam na ní jen nechápavě hleděla, a snažila se navázat poklidnou atmosféru. " Sam! Ten ornament, byl tady! Světle modrý, kde je? " To netuším.. " Hele, Sam, ty jak jsi odcházela, nechala jsi otevřené okno? " Ne" Tak proč je otevřený? "

3.kapitola - Párty

7. srpna 2009 v 11:12 | TeRruUllLeeE :) |  Pod měsíčním svitem
Po škole jsem se nenápadně odvalila se Sam k nám.. Měly jsme v plánu vyštrachovat něco z naší půdy.. "Claire, prosím, pomůžeš mi? Nejde mi to sundat! ". " Jo, už jdu.. " Podívej, chytneš to za tuhle páčku, a jedeš dolů, chapiš? " Jo, dík. " Fůj , to je hnus". Přines nějakej sprej, samej prach, a pavouci" .. Aaa, mám husí kůži ". Já se tam bojím jít". Jéj, neboj, a pojď! " Claire, jsi doma? " Tati, jo, jo jsem". A co děláš? " Zrovna jsem si douklízela pokoj, a nudím se" . Tak mi pojď pomoct umýt auto, včera večer mi ho někdo zaprasil ". Ale je tady Sam. " Aha, tak to nic.. Ahoj Sam! " Dobrý den pane Gotwalde! "

"Semy, čekej, už jdu za tebou ". Tývado, co to tu je?? " To jsem faktys netušila" Clair, hele.. Podívej na tu.. rybu, nebo co to je?" Je to fakt hodně starý" Blivajz, hele, dneska tady ještě půjdeme , v té krabici určitě něco bude, je tam toho hodně. " Kolik je? " Počkej, mrknu na hoďky " Kolik? " Vyvalila Sam na Claire oči.. "Je pět! " Áá sakra! " Za půl hoďky je ta párty! " Já jdu dom, sraz na busu.. " Jo , čus"

Sklopila jsem překrývku na půdě, a pomalu slezla dolů. Uvnitř té krabice, byl jakýsi ornament. No, až tady půjdeme se Sam, podíváme se na to. Otevřela jsem rozvrzané okno, a se slovy volám na tátu. " Tatí, já jdu za chvíli na tu párty, takže příjdu kolem desáté, a Sam u nás spí ". " Clair, hlavně na té párty, žádný alkohol, drogy, kouření ani sex! " Tati prosím Tě, to si myslíš, že jsem tak blbá? " No, budu Ti věřit, měj se tam hezky "

Co si mám vzít na sebe? Tyhle chmurný šaty? Ne, to by bylo moc gothic. A co, tyhle? Hmm, ne, ty jsou divný.. Konečně jsem si vybrala hezké šaty, ale byla jsem v nich napasovaná jako sardinka. To je jedno, mám jen deset minut! Ještě líčení a peníze.. Sakra. Přeběhla jsem práh pokoje a v momentě jsem byla v koupelně. Takže.. Stíny si dám modré, tužka černá, a rtěnka.. Hm, ta by šla.. Když jsem byla hotová i s líčením, přepadla mě chuť podívat se přes park na pytel, kde byla kočka. Měla jsem jen pět minut, ale Sam počká. Otevřela jsem dveře domu, a v rychlosti vpálila na do parku. Nikdo zde nebyl. Nakoukla jsem do pytle, a.. kočka nikde! Kde může být? Radši jdu pryč.

"No Clair, kde jseš? " Volá mi Sam . " Promiň, musela jsem něco zařídit ". No jo, ale pojď už..

2.kapitola - SOS

7. srpna 2009 v 7:26 | TeRruUllLeeE :) |  Pod měsíčním svitem
"To by mě zajímalo, co to může být! " To.. To je ten pytel! " Jakej pytel zlato? " Nic, nic.. já jdu! " Ne, musím Ti ukázat , co v něm je! " Ale já to vědět nechci, když to tak páchne ! " V báglu mám svačinu... " To já taky " .. Tak, ukaž, co tam je ". Fůůj, panebože! Kvůli tomuto... "Cože? " Co je? " To je , ta kočka! Ta černá, špinavá kočka! " Včera, když jsem slyšela ty zvuky , šla jsem před barák, předemnou byla tahle kočka, a za parkem šel nějakej chlap s pytlem, a ... to není možný. Ten pytel byl úplně stejný,a ta kočka byla tady... To je fakt divný! " Hele, zlato pojď, jsi nějaká divná" . Jo, stejně za deset minut zvoní. " Musím ještě počkat na Sam, domlouvaly jsme se.. " Počkám s tebou ".

" Čáues všichni, Claire, dík že jsi počkala.. ". Jo, v poho.. " Hele, viděla jsi tu kočku v pytli? " Ne , žádnou jsem neviděla ". Ani nechtěj, je to dost nechutný ". Kde je Shon? " Co já vím, dneska jsem ho nepotkala, ale včera mi náhodou posílal SMSku. " A co Ti psal? " . Že se s námi dvěma chce dneska sejít na té párty u Diany. " To by mě zajímalo, co chce ". On? Ten si vždycky něco najde.. To jo, tak jdem do třídy, Baherová bude zase řádit...

O čtyři minuty později...

"Čau kotě", ozval se Remmy. " Dej si odchod, nezajímáš mě ty úchyláku, vypustila ze sebe Sam. " Hele, Samy, nevšímej si ho, jen tě nabaluje.. " To já vím, a jako co s tím mám dělat, když mě večer špehuje oknem, a pak mi hází do okna bonbony? " To že dělá, je padlej na hlavu?? " Remmy, hele, nechci se Tě nijak dotknout, ale jde o tvoje chování. Proč, proč jsi na Sam tak divnej? Tady jí nabaluješ jako nic, ale doma děláš něco jinýho, jsem slyšela.. " S tebou se o tom fakt bavit nebudu, Clairinko." To je debil." Hm , nic s tím ne... dobré ráno žáci. " Dobrý den profesorko Baherová " . " Dnešní hodinu začneme tělocvikem, a byla bych .. hele, Sam, podívej se na její novou blúzu. Ta je zase vyštrachovaná, co? " Slečno Gottwaldová, byla bych ráda, kdyby jste mě poslouchala! " Fájn, odsekla jsem " . Celou hodinu si mě Baherová nepřátelsky měřila, jako bych byla nějaký vrah, nebo co.. Dnes byla nenormálně divná, a bylo to znát.. Dneska dokonce nepila ani kafe, které si za celý den vypije alespoň šest.. Dnes, nic .. Proč je taková? Musím to zjistit ! Dřív než mě popadne amok..

1.kapitola - Lákavý stín v údolí

6. srpna 2009 v 19:14 | TeRruUllLeeE :) |  Pod měsíčním svitem
Claire > Hlavní postava ( 13 let )
Sam > Nejlepší kamarádka Claire ( 13 let)
Josh > Otec Claire ( 30 let )
Mariah > Matka Claire ( 32 let )
Holly > Kamarádka Claire ( 15 let )
Merill > Sestra Claire ( 12 let)
Kevin > Přítel Claire ( 15 let )

"Táhni ode mně! " Vyrvalo mně ze spánku strašlivé křičení.. Něco na naší ulici. Vyhlédnu z okna , nikde nikdo. To se mi jen zdálo , sotva ulehnu do vyhřáté postele, vytrhne mně z toho opětované křičení, tohle už mi nedalo. Otevřu okno a s bojácným hláskem vyřknu "haló? Haló, je tam někdo " ? Nic se neopakovalo. Co to jen mohlo být? Přemýtala jsem si myšlenky. Zůstala jsem v okně další dvě minuty, přičemž se ozvalo tiché zakolísání. Vyběhla jsem bezhlavě ven, a dívala se na liduprázdnou ulici, kterou procházela černá špinavá kočka. Tiše jsem se pousmála, a v dálce vidím muže, který za sebou táhne velký pytel. Co to je? A kdo to je? Radši půjdu spát, to bude nejlepší.

Dalších dvacet minut, jsem neuslyšela ani hlásek.. Vzbudilo mě až ranní vstávání. Boože, promnula jsem si oči. To byla teda noc. Nevěřícně jsem otevřela okno, a vzápětí zavřela. Šel z ulice velmi odpudivý pach. V tom momentě máma otevřela dveře, a donesla mi snídani. Udělala jsem ti vajíčka se slaninou, to máš ráda. "Jo, díky mami. " Ve dvěřích se vystřídala máma se ségrou. Hele, slyšela jsi to včerejší.. Kejhání z venku? " Dost mě to štvalo ". Jo, to víš, že jsem to slyšela.. Povyprávěla jsem sestře můj noční zážitek, ta jen zůstala tuhá s ústy dokořán. Merill ? Jsi v pohodě. Jo, všechno fajn, jdu si dát snídani.. Vyšla jsem domovními dveřmi směr škola , když v tom mě za ruku popadl Kevin. "Aa, Kevine. To jsi ty. " Vyděsila jsem se. " Jsi v pohodě, zlato " ? Jo, nic mi není, jen jsem měla... divnej sen.. Pak mi to povyprávíš, teď ti musím něco ukázat, jdeš? "Ale jen na chvíli, že jo? " No jasně, hned jsme tam. Tak pojď, budeš zírat s čelistí na zemi.....